Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?

Autor: Stanislav Jurčišin | 22.1.2021 o 15:43 | Karma článku: 3,89 | Prečítané:  283x

Neriešime to, ako vyrábať, ako stavať, ako rozdeľovať, ale ako investovať a zachytiť nejakú vlnu, cez ktorú bohatne špekulant a ožobračuje sa tvorca hodnôt.. Na podstatné veci nám energia neostáva. A to od nás chcú.  

 

Neriešime základnú monetárnu logiku, ktorú naznačil už v minulom storočí Milton Friedman, ale ako zahmlieť kapitalistické zločiny cez bitcoiny a iné nelogické podvody. Mladým hodia technológiu blockchain, ktorá je akože niečo výnimočné a nepriestrelné(čo samozrejme nie je), a už majú dôvod na pocit nadradenosti, ktorý ich drží pri živote. Hrajú im na ego a postupne skáčeme ako niekto píska.

 

Novovytláčané peniaze a nové meny skončia v akciových trhoch a tam sa roztavia. Postupne na tom bohatý bohatne a chudobný chudobneje, pričom nás utíšia nízkou infláciou. Všetko navonok funguje.

 

Podvod v podobe kryptomien a úplný spoločenský rozvrat je na ceste. Nevedia ho zastaviť, tzv. odborníci sú v rukách kapitalistických zločincov, alebo na nulovej odbornej úrovni. Možno aj vedomí zločinci, čo asi tiež nie je vylúčené.

 

Nedávame si správne otázky, zločinci v médiách a politických stranách ich tam nepustia.

 

Quo vadis priatelia?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?